Bulut ÇözümleriVeri Merkezi ve HostingBilişim Teknolojileri DanışmanlığıKurumsal İletişim Çözümleri ve DanışmanlığıDış Kaynak Kullanımı

Veri Merkezi ve Hosting

01. Sunucu Barındırma

İşletmeler, önemli iş süreçlerinin çalıştığı sunucuları, güvenli ve sürekli yüksek performanslı erişim sağlayabilecekleri platformlarda barındırmayı tercih etmektedirler.

Sunucu ve diğer donanımların barındırılması için kabin içerisinde alan ve erişim ihtiyacına ilişkin bant genişliği tahsis edilmektedir. IP adresleri, ihtiyaca yönelik olarak güvenlik duvarı, DDOS atak önleme için IPS ve sunuculara uzaktan erişim için IP KVM tahsisi kurumların ihtiyaçları doğrultusunda sunulabilmektedir.

Kullanılan alan ve sunucu özellikleri doğrultusunda elektrik kullanımı paket ve limitleri kapsamında ayrıca değerlendirilmektedir.

02. Sunucu Kiralama

Kurumlara özel iş uygulamalarının, Entegra Bilişim tarafından tahsis edilen platformlar üzerinde çalıştırılmasına ilişkin servistir. Sunucu kiralama servisi kapsamında; veri merkezinde bulunan farklı platformlarda, ilk yatırım maliyeti olmaksızın esnek çözümler sunulmaktadır.

03. Alan Adı Tahsisi

Alan adları; internet üzerinde kişisel ya da kurumsal web sitelerinin oluşturulmasını, alan adı ile erişilebilen bir sunucu çalıştırılmasını ve elektronik postaların gönderimi ile alımını sağlamaktadır. Günümüz ticaret koşulları içerinde son derece önemli bir değer olarak karşımıza çıkan alan adları, Entegra Bilişim tarafından gecikme olmaksızın güvenli bir şekilde tescil edilir.

04. Web Hosting

Web Hosting Servisi, kurumsal web sitelerinin internette yayınlanması ve bu alan adlarına ilişkin e-posta hesaplarının mesaj trafiğinin sağlanmasına ilişkin hizmettir.

05. Mail Çözümleri

Kurumsal mesajlaşma, işletmelerin cihaz ve lisans yatırımı yapmadan mesajlaşma yapabilmelerine ilişkin hizmettir.

Entegra Bilişim tarafından sağlanan ücretsiz panel yönetimi ile hosting hizmetleri kullanılabilir, ETRN ve spam önleme hizmetleri ile birlikte POP3, exchange gibi kurumsal mesajlaşma servislerinden faydalanılabilmektedir.

ENTEGRA BİLİŞİM SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

powered by TASARIM STÜDYOSU