Bulut ÇözümleriVeri Merkezi ve HostingBilişim Teknolojileri DanışmanlığıKurumsal İletişim Çözümleri ve DanışmanlığıDış Kaynak Kullanımı

Bulut Çözümleri

İşletmeler, BT süreçlerindeki ihtiyaçların değişmesi doğrultusunda; yönetilebilen, artan ihtiyaçlara cevap verebilen, ilk yatırım maliyeti olmayan bulut bilişim çözümlerine yönelmektedirler. Burada amaç, her işletmede olduğu gibi maliyetleri düşürmek, kolay yönetilebilirlik, hizmet seviyesi (SLA) ve belirli kurallar çerçevesinde kaliteli hizmet sağlamaktır.

Bulut çözümleri kapsamında kurumların ihtiyaçlarının tamamına cevap verebilecek Açık (Public), Özel (Private), Hybrid (Karma) çözümler sağlanabilmektedir.
Entegra Bilişim, uzman kadrosu ile bulut çözümlerine geçiş, servis sürekliliği, güvenlik ve yedekleme süreçlerinde danışmanlık ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır.

01. Public Cloud Çözümleri  Açık Bulut (Public Cloud) Çözümleri

Entegra Bilişim’in sahip olduğu uzman kadrosu ve teknolojik altyapısını kullanarak kurmuş olduğu bulut bilişim teknolojisi ile kurumsal müşterilerine yatırım yaptırmadan sunduğu iş çözümlerinin bütünüdür.

02. Private Cloud Çözümleri  Özel Bulut (Private Cloud) Çözümleri

Entegra Bilişim’in müşterilerine özel olarak kendi veri merkezinde ya da müşterilerinin sistem odalarında kendilerine tahsis edilmiş cihazlar üzerinde kurmuş olduğu bulut çözümleridir.

03. Hibrit Cloud Çözümleri  Karma Bulut (Hybrid Cloud) Çözümleri

Özel (Private) ve Açık (Public) Bulut seçeneklerinin birlikte kullanıldığı bir modeldir. Entegra Bilişim müşterilerinin dilerlerse sunucularının ya da uygulamalarının bir kısmını kendi makineleri üzerinde, dilerlerse bir kısmının Entegra Bilişim’e ait olan bulut üzerinde çalıştırabildikleri bulut çözümleridir.

04. Masa Üstü Sanallaştırma

Masaüstü sanallaştırma çözümü ile organizasyon içerisinde yer alan sistemlerin sanallaştırılması ve uç noktalarda kullanılacak olan client’ların tüm süreçlerinin merkezileştirilmesi hedeflenmektedir. Masaüstü sanallaştırma çözümü sayesinde yönetim giderlerinin düşürülmesi, sistem yönetiminin merkezi olması, bilgi güvenliğinin arttırılması ve kullanıcı tarafındaki yatırım bedellerinin azaltılması sağlanabilmektedir.

05. Bulut Depolama

Bulut Depolama çözümleri kapsamında, kurumsal verilerin güvenli, özel, esnek, ölçeklenebilir ve tamamen yedekli platformlarda tutulması ve buna ilişkin servis sunulmasına ilişkin çözümler sağlanmaktadır.

Entegra Bilişim, uzman kadrosu ile bulut çözümlerine geçiş, servis sürekliliği, güvenlik ve yedekleme süreçlerinde danışmanlık ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır.

ENTEGRA BİLİŞİM SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

powered by TASARIM STÜDYOSU